Netkom Alüminyum
Your Cart

Polikarbon Levhalar

PC Oluklu Levhanın hücresel Polikarbon Yapısı, onun yüksek darbe dirençli ve üstün ısı yalıtımlı bir levha olmasını sağlamaktadır. Yüksek Işık Geçirgenliği farklı çatı ve cephe kaplama uygulamalarını ideal hale getirir. Dekoratör ve Reklamcılar onun görünümünden ilham alıp, tasarımlarına özgün bir dokunuşta bulunurlar. NETKOM ürün gamında, sera ve bahçe merkezleri için Sıcaklık Sıkışması ve Yoğuşma İşlemini azaltan IR (kızılötesi) levhaları da sunmaktadır.


Temel Faydalar

-    Yüksek ısı yalıtımı 

-    Oldukça hafif ama darbeye dayanıklı  

-    Yüksek ışık geçirgenliği 

-    Mükemmel yapısal dayanıklılık 

-    Farklı iklimlere dayanıklı ve zararlı UV 

    ışınlarından koruyucu 

-    Kolay işlenebilir ve monte edilebilir 

-    Çok yönlü kullanılabilir, şekillendirilebilir ve makinede işlenebilir 

-    Sararmama, ışık geçirgenliği ve mekanik özellikler 

    10 yıl garanti kapsamındadır

Genel Uygulamalar

-    Mimari çatı ve cam kaplamalarda 

-    Işıklık ve yan ışıklarda

-    Çatılarda 

-    Üstü kapalı kaldırım ve yaya köprülerinde

-    Aydınlatılmış yön işaretleri ve ekranlarda  

-    Dekoratif bölmeler

-    Sera ve bahçe merkezi çatı kaplamalarında


Polikarbon Levhalar Nedir?

Polikarbonun, uluslararasında kısaltılmış şekline PC denir. Polikarbon levhalar, ışık geçirebilme özelliğine sahip ürünlerdir. Aynı zamanda kimyasal maddelere, ısıya, darbelere çizilmelere karşı oldukça dayanıklı ve gıdaya uygun bir plastik üründür. Son yıllarda oldukça fazla şekilde kullanılır. İnşaat sektöründe, gıda ve iletişim sektörlerinde kullanılır. Polikarbon levhalar halk arasında lexan, polikarbonat levha ve şeffaf olarak da adlandırılmaktadır. Polikarbon levlahar normalde şekilsiz görüntüsü olan plastiklerdir. Fakat işlendikten sonra ise çeşitli renkleri ile cama alternatif bir üründür.  Toplumumuzda ve dünyada yaygın olarak çok fazla kullanılmaktadır. Çeşitli sektörlerde kullanılan polikarbonatlar kişilerin işlerini de kolaylaştırır ve insanlara büyük avantaj sağlar. Sıklıkla kullanıldığı alanlardan bir tanesi çatı katlarıdır. Çatılarda kullanılan polikarbonun avantajlarından bir tanesi de ışık konusudur. Güneş ışınlarını direk geçirmez ve süzerek geçirdiği için herhangi bir rahatsızlık vermeden kullanılabilir. İzmir polikarbon olarak sizlere polikarbon levha fiyatlarında en güncel ve en uygun fiyatlarımızı sunmaktayız.  Polikarbon levha fiyatlarımızı öğrenmek isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Polikarbon Levhaların Özellikleri

Polikarbonlar, ısı ile bozulma yapmadan etkileşen plastik ürünlerdir. Bu malzemeyi önemli kılan özelliği ise ürünün erime noktasına kadar ısıtılıp sonra soğutulup hiçbir bozulma yaşamada tekrar ısıtılabilir olmasıdır. Bu özelliği ile geri dönüşüme de katkısı vardır. Polikarbon levhalar amorf malzemedir. Bu sayede eritilme noktasına kadar ısıtıldığında ise aniden değil de daha yavaş bir şekilde erimeye başlar. Polikarbonat levhalar montaj kolaylığı ve soğuk büküm olabilme özelliği sayesinde Türk inşaat sektöründeki yerini almıştır. Polikarbonat levhalar çok farklı şekillerde piyasada bulunmasına rağmen esas polikarbonat levhaların boyutları 210*500 cm’dir.  Polikarbonat levhaların çok iyi derecede ısı izolasyonu vardır. Sıcak ve soğuk bükme gibi kolay şekil verebilme özelliğine sahiptir. Polikarbon levhalar, kırılmaya karşı da oldukça dayanıklıdır. Aynı zamanda tabiat şartlarına karşı da yüksek dayanımı vardır. %90 oranına kadar ışık geçirme özellikleri vardır. İşlenebilme, depolama kullanım ve montaj kolaylığı vardır. Ses izolasyon özelliği vardır. Yüzeylerinde de su tutma özelliği vardır.

Polikarbon Levhaların Kullanım Alanları

Polikarbon levhalar, sıcaklığın ideal bir şekilde korunması istenildiği mekanlarda, ışık ihtiyacı olan yerlerde, ses izolasyonun gerekli olduğu yerlerde ve sağlam malzemelerin tercih edildiği yerlerde özellikle kullanılan ve çok fazla tercih edilen bir malzemedir.  Polikarbon levhaların uygulama alanları çok daha fazladır. Örneğin polikarbon levhalar seralarda kullanılmaktadır. Seralarda istenen ısının ve ortamın oluşturulmasını sağlar. Cam ve naylon malzemelere göre ısı yoğunluğu ve enerji tasarrufu sağlaması açısından dayanıklılığı daha çoktur.  Aynı zamanda stadyumlarda, otobüs duraklarında, güvenlik kulübelerinde, merdivenlerde, çatı ve tavan aydınlatmalarında, teraslarda, balkon korkuluklarında, bina giriş ve çıkışlarında, alışveriş merkezlerinde, kış bahçelerinde estetik bir görüntü ve dayanıklılık sağlaması nedeni ile çok fazla tercih edilir.

Dayanıklı ve güvenilir olması nedeni ile endüstri sektörü alanında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Müzelerde, kuyumcularda, mahkemelerde ofislerde ve bankalarda tercih edilen bir üründür.  Ayrıca medikal, dekorasyon, otomotiv, aydınlatma sektöründe de yaygın olarak kullanılır. Çok fazla alanda yaygın olarak kullanılan polikarbon levhalar,  güvenlik alanlarında da tercih edilir. Polis gözlüklerinde de kurşun geçirmez özelliği sayesinde cam üretiminde ilk tercih edilen malzeme olmaktadır. Polikarbon levhalar, hem aydınlık hem de kış aylarında çok fazla enerji sağladığı için yüzme havuzlarında da kullanılmaktadır. Aynı zamanda reklam panolarında reklamların net görülmesi ve pano üstüne koruyucu bir yüzey imkanı sağladığı için panolarda da tercih sebebidir. Çatı ışıklıklarında estetik görünüm sağlar. Bina ve teras verandalarında pokikarbon levha ile kaplanıp hem kullanım alanında bir genişlik elde edilir hem de gökyüzünün ışıltısı kaybedilmez.

Çatı ışıklarında polikarbon levha kullanılarak hem estetik bir görünüm elde edilir hem de ekonomik dizaynlar elde edilir. Binaların geçiş tünellerinde de polikarbonat levhalar kullanılır. Yüzme havuzlarının üst taraflarını polikarbonat levhalar ile kapatarak kışın da daha az ısıtma maliyeti ile havuzu kullanma imkanı sağlanır. Balkon korkulukları da levhalar ile kaplanıp şık bir dizayn elde edilir. Aynı zamanda stadyumlarda sporcu tünelleri ile yedek kulübeleri de polikarbonat levha ile kaplanabilir. Özellikle otopark ve otobüs duraklarında polikarbonatların kullanımı oldukça yaygındır. Reklam panolarında 4 ve 5 mm kalınlığında polikarbonat levhalar kullanılır. Yaya üst geçitlerinde kullanılır. 4 ve 5 mm polikarbonat levhalar genellikle reklam sektöründe kullanılır. 10 ve 16 mm polikarbonat levhalar da inşaat sektöründe kullanılır. Çatı ışıklık projelerinde ise genelde şeffaf renklerde kullanılır. Ancak bu renklerin yanında yeşil, mavi, beyaz renkleri de isteğe bağlı olarak estetik amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Polikarbon Levhaların Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Polikarbon levhaların özel kaplamaları sayesinde kendi kendine temizleme özelliği vardır. Fakat yine de temizlenmeye ihtiyacı vardır. Bu malzemelerin ömrünü uzatmak için düzenli temizlikleri yapılması gerekir. Kurallara uygun bir şekilde temizlenmesi gerekir. Polikarbon malzemelerin kimyasallara karşı da dayanıklılığı vardır.  Ancak yine de kullanılan temizlik malzemesine dikkat edilmesi gerekir.

Polikarbonat Levhalar Nelerdir?

·         İş makinaları camları

·         Kırılmayan solid polikarbon 01

·         Kırılmayan solid polikarbon 02

·         Kırılmayan solid polikarbon 04

·         Kırılmayan solid polikarbon 05

·         Kırılmayan solid polikarbon 07

·         Kırılmayan solid polikarbon 08

·         Kırılmayan solid polikarbon 09

Kırılmaz Solid Polikarbon

PC solid levhalar çok yüksek darbe dayanıklılığı ile saydamlığı birleştirdikleri için inşaat ve yapı sektöründeki uygulamalarda kullanılan malzemelerdir. Normal şartlarda hiç kırılmaz. Ayrıca camın yarı ağırlığından daha hafiftir ve cam gibi saydamdır. Solid PC levhalar soğuk bükülebilir özelliği vardır ve kemer, ses bariyeri, şeffaf koruyucu kalkan olarak da çok kullanılır. PC embos levhalarımızın ise doğal ışığın parlaklığını önleyen ve geniş bir alana düzenli dağılmasını sağlayan bir yapısı vardır. Üstelik embos levhalarımız çok geniş sıcaklık aralığında kullanılabilmektedir. Uzun kullanımdan sonra çok ısınan aydınlatma armatürleri için de uygundur.

Temel Faydaları

·         Çok yüksek darbelere karşı dayanıklıdır ve neredeyse kırılmaz.

·         Yüksek saydamlık ve ışık geçirgenliği vardır.

·         Farklı iklimlerde zararlı UV radyasyonuna karşı koruma sağlar

·         Geniş sıcaklık aralığı sağlar.

·         İyi ses izolasyonu sağlar.

·         Kolay işlenebilir ve kolay monte edilebilir.

·         Çok yönlü şekilde kullanılabilir, şekillendirilebilir ve makinede işlenebilir.

·         Sararmasında veya ışık geçirgenliğinde 10 yıla kadar garanti kapasına alır.

Doğru Polikarbonat Seçimi

İnsanlar tarafından pek çok alanda yaygın olarak kullanılan polikarbonat malzemelerin kullanıldıkları alanlara göre doğru kalınlıkta ürünlerin tercih edilmesi önemlidir.  Çok fazla geniş kullanım alanı olan polikarbonat levha konusunun hem seçim aşamasında hem de montaj aşamasında dikkat edilecek püf noktaları vardır. Kalınlıkları 4 mm den başlar ve 255 mm ye kadar kalınlıkları bulunur. Kalınlıklarına göre sağlamlıkları da değişiklik gösterebilir. Örneğin ince levhalar iç mekanlarda kullanılmaktadır. Daha kalın malzemeler ekstra maliyet getireceği için çok fazla tercih edilmemektedir.  Daha ince olan malzemelerin kullanılması da üzerlerine belirli bir ağırlık bindiği zaman taşıyamayacağı için ağır hasarlar yaratabilir. Bu durumda yapının tamamen değiştirilmesi gibi sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bundan dolayı kullanılacak olan alana göre iyi değerlendirme yapılması gerekir. Uygun olan kalınlıkta polikarbonat levhaların kullanılması gerekir.Model: Polikarbon-Bağlantı-elemanı-şeffaf-H-Profil
Polikarbon Bağlantı elemanı şeffaf H Profil4-6-8-10-16 mm ..
Model: Polikarbon-Bağlantı-elemanı-şeffaf-U-Profil
Polikarbon Bağlantı elemanı şeffaf U Profil..
Model: Polikarbon-Birlestirme
Polikarbon Birleştirme..
Model: polikarbon-levha-kullanim
Polikarbon Levha Kullanım Alanları..
Model: polikarbon-levha-ozellikleri
Polikarbon Levha Ölçüleri ve Özellikleri..
Model: polikarbon-pvc-profiller
Polikarbon Pvc Profiller..
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)
Notification Module
This is the sticky Notification module. You can use it for any sticky messages such as cookie notices or special promotions, etc.